Słuchawki Good Bragi's The Headphone to zestaw dwóch całkowicie bezprzewodowych słuchawek dousznych, które są lekkie, wygodne w noszeniu i zapewniają niezawodne połączenie bezprzewodowe. Wbudowany mikrofon pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych, a na prawym pączku znajduje się malutki zintegrowany trzyprzyciskowy pilot. Żywotność baterii jest przyzwoita dla tego typu słuchawek.

Zły dźwięk jest tylko tak samo. Ładowarka nie ma wbudowanej baterii do ładowania w podróży.

Czasami ma się wrażenie, że świat techniki ma obsesję na punkcie AirPodów (199 dolarów w Google Store), pierwszych w historii bezprzewodowych słuchawek, które mają być wydane pod marką Apple. Ale producent iPhone nie był pierwszą firmą, która wypuściła tak zwane "prawdziwie bezprzewodowe" słuchawki - modele, które posiadają samodzielne lewe i prawe słuchawki, nieobciążone przewodem łączącym, i ładować się w dołączonej obudowie baterii. Tacy pionierzy w tej kategorii jak Earin, Kanoa i Bragi popisywali się modelami już w styczniu 2016 roku, osiem miesięcy przed premierą AirPodów wraz z iPhone'em 7 (550 dolarów w Boost Mobile) przez Tima Cook'a.

Bragi był prawdopodobnie pierwszym nosicielem flag w nowo powstałej kategorii. Niemiecki startup miał bardzo udany Kickstarter dla swojej pierwszej całkowicie bezprzewodowej "inteligentnej" słuchawki o nazwie The Dash, która została dostarczona na początku 2016 roku. The Dash za 300 dolarów (około 225 funtów lub 395 dolarów AU) była również wyposażona w czujniki, dzięki czemu mogła być podwójnie noszona jako słuchawka fitness. Wysiadł do rocky start, zbierając kilka krytycznych opinii, ale poprawiła się z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

Firma wróciła z drugą słuchawką, którą nazywa po prostu "Słuchawką". Też jest całkowicie bezprzewodowa i składa się z dwóch bezprzewodowych wkładek dousznych i ładowarki. Jest znacznie bardziej przystępna cenowo niż The Dash, posiadająca cenę katalogową w wysokości 149 dolarów (około 110 funtów lub 195 dolarów AU).

Słuchawki jest zasadniczo pozbawiony dół wersji 300 dolarów Dash - zarówno w zakresie funkcji i materiałów. Gone są Dash funkcji śledzenia fitness, pokładowy odtwarzacz MP3 i wodoodporność. Słuchawki są w całości plastikowe, a dołączone do nich etui do ładowania jest wykonane z tworzywa sztucznego zamiast z metalu. Nie posiada również wbudowanej baterii do ładowania słuchawek, co stanowi pewien problem.

Ale zacznijmy od pozytywów. Słuchawka działa -- i przez to rozumiem, że dwie wkładki douszne utrzymują stabilne połączenie, a także bez problemu sparowały się i naprawiły z moimi telefonami. (W moich testach używam iPhone'a 6S i Samsung Galaxy S7 Edge.) Są lekkie i dobrze pasują do moich uszu i tam pozostały.

Myślałem też, że zintegrowany mikrofon działa całkiem dobrze przy wykonywaniu połączeń - przynajmniej w cichszym otoczeniu.

Z progresywnym Dash, który ma aktualizowalne oprogramowanie sprzętowe i przyciski dotykowe, jest aplikacja do sterowania zestawem zaawansowanych funkcji, ale te bezprzewodowe słuchawki nie mają aplikacji i ich oprogramowanie sprzętowe nie jest aktualizowane.