1. Eminem kojarzony z Detroit, a urodził się w Kansas City. Ma niemieckie, szwajcarskie i szkockie, a podobno nawet polskie korzenie.
 2. Jako dziecko chciał zostać artystą komiksowym. Młody człowiek został raperem po wysłuchaniu "Ill Comunication", albumu Beastie Boys (pierwszy album, który kupił Eminem).
 3. Marshall Bruce Mathers III był tak urzeczony 3 Rapem, że powtarzał 9 klasę jeszcze trzy razy. W późniejszych wywiadach mówił, że nauka straciła dla niego wszelkie zainteresowanie.
 4. Marshall Bruce Mathers III był, jak każdy raper, również przywiązany do nazwiska. Eminem jest najbardziej znany ze względu na zestawienie jego imienia i nazwiska.
 5. Slim Shady to drugi najbardziej znany pseudonim. Jest to mroczne i złośliwe alter-ego Eminema. Raper przyznał, że wymyślił ten pseudonim w toalecie.
 6. Niejaki Ken Kaniff to kolejne alter ego rapera, w którego na płycie Slim Shady wcielił się raper Aristotle. Sam artysta wcielił się w Kena Kaniffa, homoseksualistę, który na albumie "Marshall Mathers" naśmiewał się z Eminema.
 7. Ken Kaniff był często oskarżany o homofobię, między innymi z tego powodu. Plotki te zostały zdementowane przez rapera, który występował z Eltonem Johnem i popierał legalizację małżeństw osób tej samej płci.
 8. Eminem był oskarżany o mizoginię, a także nienawiść do kobiet. Kimberly Anne Scott, druga żona rapera, była burzliwą częścią jego związku. Drugie małżeństwo rapera z matką Hailie Jade trwało 82 dni.
 9. Kimberly Anne Scott była o dwa lata młodsza od rapera. W tym czasie miała 15 lat. Kim poznała swojego przyszłego męża w mieszkaniu przyjaciela. Wskoczył na meble, aby udawać, że rapuje do LL Cool J.
 10. Eminem jest fanem małej córeczki Hailie - Jade. Raper potrafi się wściekać na ludzi, którzy źle wymawiają imię dziewczynki.
 11. Eminem marzy o tym, aby Hailie Jade została aktorką.
 12. Karli Filips, aktorka, grała córkę Eminema w teledyskach "Lose Yourself" (i "Like Toy Soldiers") Współpracownicy Eminema musieli mu przypominać, że Karli Filips grała wcześniej jego córkę w drugim teledysku. Więcej wiadomości i plotek znajdziesz na https://spokeo.pl/plotki
 13. 13-go raper otrzymał od córki pierścionek. Miał na nim napis "DAD" ("Tatuś"). Eminem nigdy nie zdejmuje go z palca.
 14. Powiedział, że zamierza wydać książkę dla dzieci pod tytułem "Daddy, Why's Mama a Dirty Whore?" z powodu konfliktu z żoną. ("Daddy, Why's Mama a Dirty Whore?" ").
 15. Eminem ma trudne relacje ze swoją matką Debbie Mathers Briggs. Rapował o niej w piosence "My Name Is". Pani Briggs pozwała syna o 10 000 000 dolarów, twierdząc, że Marshall ją zniesławił i spowodował załamanie nerwowe.
 16. Nie był to pierwszy taki pozew wniesiony przez artystę hip-hopowego. Eminem w jednej ze swoich piosenek rapował o chłopcu, który pobił go w szkole. Marshall prawie doznał trwałego uszkodzenia mózgu po tak dotkliwym pobiciu. Napastnik wziął odwet i pozwał artystę hip-hopowego, twierdząc, że został zniesławiony i żądając miliona dolarów.
 17. Młody Eminem, choć nie był idealny, nie miał żadnych problemów z prawem. Miał 20 lat, kiedy strzelał z pistoletu pneumatycznego do policyjnego samochodu na paintball. Inne media podawały, że celem Marshalla były prostytutki.
 18. The 18th Rapper był również w stanie dostać się pod skórę swoich sąsiadów, gdy ćwiczył "flow" do głośnej muzyki podczas dorastania. Jego babcia Betty Kresin sprzedała pierwszy magnetofon Eminema przez Internet po jego sukcesie. Cena przestarzałego sprzętu wynosiła kilka tysięcy dolarów.
 19. Eminem został doceniony przez afroamerykańską społeczność hip-hopową za talent, wytrwałość i pracowitość. Wśród jego przyjaciół jest Jay-Z, a Slim Shady jest jedynym gościnnym raperem na płycie The Blueprint wydanej przez New Yorkera.
 20. Mentor Eminema, Dr. Dre, przyznał, że myślał, że słyszy czarnego rapera, gdy po raz pierwszy usłyszał nagranie.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/