Słyszałeś ostatnio w radiu piosenkę i nie pamiętasz jej nazwy? Zdarza mi się to cały czas, bo choć czekam, to w połowie przypadków nikt nigdy nie mówi, który zespół zagrał tę piosenkę lub jej nazwę! Na szczęście możesz po prostu wyszukać tekst piosenki online i od razu dowiedzieć się, jaka jest jej nazwa i jaki jest zespół.

Jeśli pamiętasz jedną lub dwie linijki z utworu, prawdopodobnie po prostu wykonując proste wyszukiwanie w Google uzyskasz wszystkie potrzebne informacje, bez konieczności przechodzenia na stronę wyszukiwania słów. Proste wyszukiwanie typu "to nawet nie ma znaczenia" w Google da Ci odpowiedni zespół, Linkin Park i właściwy tytuł piosenki, W końcu.

Jak widać, pierwszy rezultat jest z witryny tekstowej azlyrics.com. Ponieważ wszystkie te strony są indeksowane przez Google, wykonanie wyszukiwania w Google słów piosenek da Ci poprawną odpowiedź przez większość czasu. Do tego dochodzą linki do filmów z YouTube, itp. w przypadku, gdy również tego szukałeś.

Możesz również po prostu dodać słowo "lyrics" na końcu wyszukiwania w Google i masz prawie gwarancję, że otrzymasz prawidłową odpowiedź.

Jeśli jednak wyszukiwanie nie działa w Google, ponieważ teksty piosenek są powszechne, można wypróbować kilka przydatnych stron tekstowych. Są ich dosłownie setki, ale wymienię tu tylko dwie, ponieważ nigdy nie musiałem korzystać z żadnej innej usługi poza trzema, które wymieniłem poniżej. Próbowałem też trzymać się tych, które nie były pełne reklam lub po prostu indeksowały inne strony liryczne.

Znajdź teksty piosenek na https://teksty.pinbook.pl/