Szukacie słuchawek i poszukujecie krótkiego i treściwego poradnika? Dobrze trafiliście.

Spośród wszystkich codziennych gadżetów, które wpływają na jakość życia, słuchawki są blisko lub na szczycie listy. Biegamy z nimi na głowie, zabieramy je do łóżka, nosimy w pociągach i samolotach - niektórzy z nas nawet jedzą, piją i kładą się spać pod słuchawkami. O co chodzi? Dobra para słuchawek poprawia jakość Twojego życia. A niezbyt dobra para? Nie za bardzo. Pomożemy Ci zawęzić wybór, a może nawet otworzyć oczy, jak również uszy.

Przewodnik zakupu słuchawek - arkusz informacyjny

Jeśli masz zamiar przeczytać tylko jedną rzecz, przeczytaj to.
Oto najważniejsze rzeczy, o które powinieneś zapytać siebie i wiedzieć przy wyborze następnej pary słuchawek, w formie bitesize.

  • Jak będziesz ich używać? Czy szukasz słuchawek, które nie spadają podczas joggingu? Albo słuchawek, które blokują świat w zatłoczonym samolocie? Chodzi o to, że to, jak planujesz używać swoich słuchawek, powinno mieć wpływ na to, jakie słuchawki kupisz. A jest ich kilka rodzajów.
  • Jakiego typu słuchawek potrzebujesz? Słuchawki nauszne leżą na uszach, podczas gdy słuchawki nauszne zakrywają całe ucho. I chociaż słuchawki douszne nie są najlepsze, jeśli chodzi o nieskazitelną jakość dźwięku, możesz w nich skakać na skakance - i nie wypadną.
  • Chcesz przewodowe czy bezprzewodowe? Przewodowe = doskonały sygnał o pełnej mocy, zawsze, ale pozostajesz przywiązany do swojego urządzenia (telefonu, odtwarzacza mp3, telewizora, itp.). Bezprzewodowe = możesz się swobodnie poruszać, a nawet tańczyć do swojej ulubionej piosenki, ale czasami sygnał nie jest w 100%. (Chociaż większość słuchawek bezprzewodowych ma w zestawie przewód, więc masz to, co najlepsze z obu światów).
  • Chcesz mieć słuchawki zamknięte czy otwarte? Zamknięte jak w closed-back, co oznacza brak otworów na świat zewnętrzny (wszystko jest uszczelnione). Otwarte, jak w open-back, z otworami i/lub perforacją do świata zewnętrznego. Zamknij oczy, a ten pierwszy sposób zapewni ci pozostanie we własnym świecie, z niczym poza muzyką. Te drugie wypuszczają muzykę na zewnątrz, tworząc bardziej naturalne wrażenia słuchowe (podobne do zwykłego zestawu stereo).
  • Wybierz zaufaną markę. Mamy reputację testowania i sprawdzania marek - poddajemy je wszystkie próbie.
  • Kupuj nowe słuchawki u autoryzowanego sprzedawcy. I skorzystaj z gwarancji producenta, serwisu i wsparcia technicznego. (W naszym przypadku, gwarantowane wsparcie nawet długo po sprzedaży).
  • Możesz też od razu kupić słuchawki wymienione tutaj: https://pl.hama.com/produkty/audio/s-uchawki. Tutaj znajdziesz to, co nasi eksperci nazywają jednymi z najlepszych par słuchawek w przystępnej cenie.