Chociaż są one drogie i nie są tak bogate w funkcje jak niektóre konkurencyjne modele, pierwsze prawdziwe bezprzewodowe wkładki douszne Shure mają innowacyjną konstrukcję i pozostają wierne dziedzictwu firmy w zakresie monitorów dousznych.

Shure może i jest dobrze znaną marką audio wśród muzyków i audiofilów, ale jakby przegapił łódź w konsumpcyjnych słuchawkach bezprzewodowych. Cóż, teraz firma w końcu ma zestaw prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych i nie są to typowe klony AirPods, choć za 279 dolarów (259 funtów; AU $ 146), kosztują one nieco więcej niż Apple AirPods Pro.

Interesujące jest to, że moduł Bluetooth jest odłączany. Jak sama nazwa wskazuje, Aonic 215 True Wireless Noise-Iolating Earphones zawiera pąki Shure SE215, model podstawowy o wartości 99 dolarów w linii wkładek dousznych, które mają odłączalne kable. Jednak moduły, które można dokupić oddzielnie za 230$ (209$; 120$AU120), zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwać wszystkie wkładki douszne Shure, które mają odłączany kabel, w tym SE846 za 1000$.

Co dziwne, są one swego rodzaju audiofilskim odpowiednikiem Beats Powerbeats Pro. Mają hak, który owija się wokół czubka ucha i pozostają w moich uszach bardzo bezpiecznie (nawet bezpieczniej niż wkładki Powerbeats Pro). I podobnie jak ten model Beats, mają futerał do ładowania jumbo. Mimo że jest on technicznie większy od obudowy Powerbeats Pro, nie wydaje się większy, być może dlatego, że jest nieco cieńszy.

Pewien przedstawiciel Shure powiedział mi, że nie mają oceny odporności na wodę, ale powiedział, że powinny być dobre na lekkie treningi, biorąc pod uwagę, że pąki Shure są używane przez muzyków, z których niektórzy pocą się dość mocno podczas występów. Jeśli jednak szukasz prawdziwych sportowych słuchawek, to nie jest to. Ale, jak powiedziałem, one naprawdę pozostają na uszach (i w nich też).

Tak jak w przypadku innych dźwiękoszczelnych wkładek dousznych, tak i w tym przypadku kluczowe jest uzyskanie szczelnego zamknięcia, aby uzyskać naprawdę dobry dźwięk. Spośród wszystkich wkładek dousznych, które są w zestawie - jest ich wiele - tylko największy zestaw piankowych końcówek zapewnił mi to szczelne uszczelnienie. Ale przynajmniej jedna z opcji zadziałała i powinieneś być w stanie znaleźć taką, która działa dla Ciebie.

Dźwięk nie jest dla wszystkich. Jak mówiłem, są one nastawione na audiofilów i mają bardziej neutralny profil dźwiękowy z dobrze zbalansowanym dźwiękiem, który jest ładnie szczegółowy i ma dobrą definicję basu. Dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do słuchawek, które są bardziej zahipnotyzowane w górze i basie, mogą wydawać się nieco płaskie, ale jeśli doceniasz dokładne i czyste brzmienie, będziesz lubił te.

To pewnie nie jest słuchawka, którą kupiłbyś, gdybyś słuchał dużo hip hopu lub muzyki elektronicznej z dudniącymi liniami basu. Te będą lepsze dla rocka, klasyki, jazzu i bardziej "wyrafinowanej" muzyki. Dobrze nagrane utwory i albumy takie jak Caetona Veloso i David Byrne Live w Carnegie Hall spotykają się naprawdę ładnie.

Shure Aonic 215 nie są Twoimi typowymi prawdziwymi bezprzewodowymi wkładkami dousznymi.

Wypróbowałem moduły Bluetooth z pączkami Shure'a za 1000$ SE846, które są cięższe, mają quadowe przetworniki i metalowe zamiast plastikowych słupków (naklejasz na nie końcówki uszu). Yeah, są lepsze: Bardziej otwarte, artykulacyjne i bogatsze brzmienie z głębszym basem (SE846 ma również fizyczne filtry, które można dodać, aby dopasować dźwięk). SE846 są łatwiejsze w prowadzeniu niż SE215, więc grają nieco głośniej. Według Shure, SE215 jest w rzeczywistości najtrudniejszy do prowadzenia jego wkładki douszne, a aktualizacja aplikacji ShurePlus Play towarzyszącej dla iOS i Android pozwoli Ci wybrać, które z nich są używane z modułami Bluetooth.

Szczerze mówiąc, to przesada używać naprawdę drogie pąki z modułem Bluetooth (prawda, SE846 nie pochodzą z okablowania Bluetooth, ale można również uzyskać pro-level przewodowy kabel). Tak, te obsługują przyjazne Apple kodek audio AAC wraz z aptX, jeśli urządzenie może strumień aptX (Samsung Galaxy telefony zrobić). Ale z wyższej klasy Shure wkładki douszne, będziesz chciał iść okablowany do krytycznych sesji słuchowych. To powiedziawszy, pomysł tutaj jest, że jeśli chcesz iść naprawdę bezprzewodowy, teraz możesz.