Pomysł, że gwizdanie podczas pracy pomaga w wykonaniu pracy, może zacząć się od opowieści Disneya, ale połączenie muzyki i pracy może być bardziej korzystne, niż Śnieżka mogła sobie wyobrazić. Chociaż badania sugerują, że słuchanie muzyki w miejscu pracy zwiększa wydajność, pracownicy biurowi nadal są podzieleni co do tego pomysłu. Podczas gdy niektórzy wolą dodatkową melodię, inni woleliby wrzucić słuchawki redukujące hałas i przejść przez dzień bez rozpraszania uwagi.

Jak wiele osób preferuje listy odtwarzania w miejscu pracy? Zbadaliśmy 1,005 pracowników i pracodawców na temat wpływu muzyki w miejscu pracy na ich wydajność, jak również na temat dźwięku, którego wolą słuchać. Kontynuuj czytanie, aby zobaczyć, czego nauczyliśmy się o melodiach biurowych.

Słuchasz?

Według naszych badań, większość ludzi słuchała muzyki podczas pracy, a około 42 procent z nich słuchało jakiejś formy mediów przez cały dzień roboczy. W niektórych biurach cisza jest sposobem na przyniesienie korzyści swoim pracownikom - pozbycie się elementów rozpraszających uwagę i ewentualnych uciążliwości - ale prawie 18 procent miejsc pracy odtwarza muzykę. W przypadku biur, które nie udostępniły playlisty, około 82 procent zatrudnionych osób twierdzi, że mogą słuchać własnego dźwięku, jeśli chcą.

Badania wykazały, że słuchanie muzyki wiąże się ze zwiększoną produktywnością w pracy, ale jeśli chodzi o podcasty i audiobooki, brak jest badań. Jednak 94 procent zatrudnionych osób zdecydowało się na słuchanie muzyki w pracy, podczas gdy około 35 procent słuchało podcastów, a 15 procent audiobooków. Prawdopodobnie sprowadza się to do pracy, którą się wykonuje przy określaniu, czy media przynoszą korzyści, czy też utrudniają im pracę.

W niektórych branżach bardziej prawdopodobne było również włączenie muzyki do ich pracy. Biorąc pod uwagę, że lobby hotelowe i sklepy detaliczne zazwyczaj odtwarzają muzykę dla swoich gości i klientów, ma to sens, że branża hotelarska i detaliczna najchętniej słuchała muzyki przez cały dzień roboczy. Z drugiej strony, osoby z branży edukacyjnej i naukowej miały najmniejszą skłonność do słuchania muzyki.

Jesteś fanem Viki Gabor? Śledź najnowsze informacje na temat gwiazdy na https://styl.fm/ >>

Postrzegana produktywność

Niezależnie od tego, czy muzyka poprawiała ich nastrój, nie pozwalała im się zbytnio stresować, czy pomagała im nie spać, prawie 80 procent zatrudnionych osób uważało, że słuchanie muzyki w pracy zwiększa ich produktywność. Mimo, że badania potwierdzają odbiór większości z nich, około 4 procent nadal twierdzi, że muzyka obniża ich produktywność. Jednak może to mieć coś wspólnego ze słuchaniem niewłaściwej muzyki do konkretnych zadań.

Przemysł usług informacyjnych i przetwarzania danych najprawdopodobniej uważał, że muzyka zwiększyła produktywność w miejscu pracy, a następnie przemysł hurtowy i detaliczny. Branża medyczna i zdrowotna zajęła trzecie miejsce wśród tych, którzy sądzą, że muzyka zwiększyła produktywność w miejscu pracy. Podczas gdy dziwne może być myślenie o pielęgniarkach i lekarzach leczących pacjentów podczas nucenia muzyki, w rzeczywistości muzyka pomaga chirurgom skupić się na sali operacyjnej.

Jak wydajny jest Twój wybór?

Słuchanie muzyki w pracy nie zawsze jest korzystne. Jeśli starasz się zwiększyć wydajność pracy, dodając muzykę do swojego dnia pracy, wybór odpowiedniego gatunku jest kluczowy. Trzydzieści jeden procent zatrudnionych osób uważa, że klasyczny rock jest najbardziej produktywnym gatunkiem muzyki. Muzyka alternatywna i pop uzupełniła trzy najlepsze gatunki, a następnie muzyka klasyczna - gatunek, który według nauki jest najlepszy dla Twojego mózgu i ciała.

Niektóre rodzaje muzyki mogą jednak negatywnie wpływać na wydajność pracy. Według ankietowanych osób zatrudnionych, hip-hop i heavy metal były najbardziej rozpraszające. Podczas gdy heavy metal może nie być najlepszy dla personelu potrzebującego koncentracji, może być gatunkiem dla Ciebie, jeśli szukasz playlisty, która uwolni trochę gniewu lub rozjaśni Twój nastrój.

Plugged In, Noise Out

Wszyscy w biurze nie zawsze się zgadzają: Muzyka czy brak muzyki? Zamiast po prostu siedzieć w ciszy, niektórzy pracownicy mogą zwrócić się do słuchawek, aby spersonalizować swoją listę odtwarzania lub zablokować hałas na zewnątrz. Prawie 56 procent zatrudnionych osób używało słuchawek regularnie w miejscu pracy. Co ciekawe, 46 procent założyło parę słuchawek, aby uniknąć rozmów w pracy, które mogłyby spowodować problemy w miejscu pracy.

Ponad 67 procent pracowników administracji rządowej i publicznej używało słuchawek, aby uniknąć rozmów w miejscu pracy. Pracownicy transportu i magazynowania zgłaszali, że używają słuchawek, aby uniknąć rozmów prawie tak samo jak pracownicy rządowi. Pomijając różnice branżowe, większość zatrudnionych osób uważała, że używanie słuchawek zwiększyło ich wydajność.