Zintegrowane głośniki wbudowane bezpośrednio w telewizor pozwalają na swobodne oglądanie, ale jeśli szukasz prawdziwie wciągających doznań audio podczas oglądania filmów i programów, będziesz chciał uaktualnić system do prawdziwego kina domowego. Systemy kina domowego zawierają wiele głośników i obsługę formatów dźwięku przestrzennego, dzięki czemu można usłyszeć ścieżki dźwiękowe filmów tak, jak powinny być słyszane: z efektami poruszającymi się po całym pomieszczeniu.

Większość systemów kina domowego zawiera również subwoofery do dedykowanego basu, które wywołują więcej uderzeń i dudniących wybuchów w filmach akcji. Wiele nowych systemów oferuje nawet wsparcie dla technologii Dolby Atmos, która dodaje górne efekty dźwiękowe nad Twoją głową. Często wymagany jest również amplituner AV. Amplituner AV służy do zasilania i przetwarzania głośników, a wiele amplitunerów służy także jako koncentrator połączeniowy, do którego można podłączyć wiele urządzeń HDMI, aby łatwo przejść do telewizora.

Mimo że nabywcy, którzy chcą korzystać z systemów klasy high-end, zazwyczaj muszą połączyć wszystkie te elementy osobno, niektóre firmy łączą wszystko w jeden poręczny pakiet o nazwie Home-Theater-In-A-Box (HTIB). Wiele HTIB-ów zawiera nawet przewód głośnikowy. To sprawia, że HTIB jest atrakcyjną opcją, ponieważ nie musisz się martwić o znalezienie dodatkowego sprzętu audio.

Z drugiej strony, HTIBy tradycyjnie posiadają mniejsze głośniki o podstawowej wydajności. W związku z tym wielu sprzedawców oferuje teraz niestandardowe pakiety z głośnikami wysokiej klasy. Chociaż nie są to techniczne zestawy HTIB, to jednak ułatwiają one zakup wszystkiego, co jest potrzebne do uzyskania najwyższej jakości dźwięku.

Jeśli jednak chcesz jeszcze prostszego rozwiązania dla kina domowego, to może lepiej sprawdzi się wielogłośnikowy system soundbar. Choć wydajność nie dorównuje rzeczywistej konfiguracji głośników, systemy soundbar nie wymagają wcale osobnego amplitunera AV. Dla tych, którzy chcą bez kłopotu, plug-and-play kina domowego, pakiet soundbar jest droga do wyjścia.

Biorąc pod uwagę wszystkie te różne opcje i komponenty, ustalenie, jaki dokładnie typ systemu kina domowego najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być bardzo skomplikowane. Jesteśmy tutaj, aby pomóc w uproszczeniu tego procesu: Dzięki badaniom i praktycznym testom, wybraliśmy najlepsze pakiety systemów kina domowego, które można kupić dla różnych budżetów i wielkości pomieszczeń.

Aby wszystko było łatwe, większość naszych kostek zawiera amplitunery AV lub wzmacniacze zintegrowane, dzięki czemu nie musisz się martwić o znalezienie osobnego elementu. W rzadkich przypadkach, gdy wzmacniacz nie jest dołączony, zapewniliśmy łącze do zalecanego odbiornika, który można sparować z głośnikami.

Najlepszy system kina domowego w ogóle

Onkyo HT-S7800 oferuje imponującą obsługę 5.1.2 Dolby Atmos w przystępnym i wygodnym pakiecie HTIB.

HT-7800 HTIB firmy Onkyo jest dowodem na to, że wciągający system audio nie musi kosztować ramienia i nogi. Jasne, systemy głośników surround, które kosztują tysiące dolarów będą oferować lepszą jakość dźwięku, ale dla większości kupujących, to niedrogie HTIB jest idealnym rozwiązaniem kina domowego. W rzeczywistości, jako dziennikarz audio, to właśnie te głośniki wybrałem w moim własnym domu przez ostatnie trzy lata - i nie mogłem być bardziej zadowolony z mojego zakupu.

Najlepszy ekonomiczny system kina domowego

Na stronie Vizio 36 cali 5.1 SmartCast Soundbar System jest super łatwy w obsłudze i konfiguracji, a ponadto zapewnia dźwięk przestrzenny w doskonałej cenie.

Soundbary są świetne, ale systemy dźwięku przestrzennego są jeszcze lepsze. Co więc zrobić, jeśli połączysz to, co najlepsze z obu światów? To właśnie w tym miejscu znajduje się system barów dźwięku Vizio 36-calowy 5.1 SmartCast. System jest niedrogi i łatwy w obsłudze, a jednocześnie oferuje prawdziwe doznania związane z dźwiękiem przestrzennym.

Najlepszy system kina domowego średniego zasięgu

System Focal Sib Evo 5.1.2 Dolby Atmos charakteryzuje się stylowym wzornictwem i fantastyczną jakością dźwięku - ale trzeba będzie dokupić oddzielny amplituner AV.

Szukasz kompaktowego, średniotonowego pakietu głośników z obsługą Dolby Atmos? Zestaw głośnikowy Focal Sib Evo jest dla Ciebie. Wyposażony w pięć głośników plus subwoofer, system na pewno sprawi, że Twoje kino domowe będzie o wiele bardziej wciągające niż obecnie. Przednie lewe i prawe głośniki zawierają nawet głośniki rozpalające się ku górze, które tworzą efekty dźwiękowe podczas odtwarzania ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos.