Istnieją trzy rodzaje nabywców kina domowego. Niektórzy uwielbiają ten proces i najpierw nurkują w głowie, czytając o wszystkich opcjach, badając, jak różne kombinacje komponentów dają różne wyniki, i tak dalej. Inni mogą nie przejmować się opcjami, szczegółami i specyfikacjami - chcą po prostu fantastycznego kina domowego, dziękuję bardzo. I jest też największa grupa: wszyscy w środku.

Nasz przewodnik "Najlepsze kino domowe 2020" został napisany dla wszystkich, ale szczególnie dla tych dwóch ostatnich grup. Myślenie: można by spędzić cały rok studiując najlepsze możliwe opcje kina domowego, a i tak nie zbliżylibyśmy się do poziomu wiedzy i doświadczenia, jakie wnoszą nasi profesjonaliści z branży kina domowego. Dlaczego więc nie skorzystać z tej możliwości?

Poniżej znajdziesz nasze wybory dla najlepszych systemów kina domowego w różnych kategoriach: najlepszy za pieniądze, najlepiej wyglądający, najlepszy w show, i tak dalej. Po drodze: bez szumu, bez byka - tylko niektóre okazjonalne we-can't-help-ourselves szczery entuzjazm dla wielkiego doświadczenia kina domowego. Z kilkunastoma profesjonalistami kina domowego World Wide Stereo, którzy są na czele, a także gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania, masz to wszystko.

Trzy szybkie rzeczy, zanim zaczniemy.

1. Tu nie chodzi o telewizory.

To pytanie, które zadajemy sobie najbardziej: "Więc czym dokładnie jest system kina domowego?" I choć (oczywiście) dobry telewizor i/lub projektor i ekran to podstawa doświadczenia, w kinie domowym liczy się przede wszystkim dźwięk. Albo bardziej do rzeczy: dźwięk jest tak realny, tak realistyczny i tak trójwymiarowy, że zawiesza niewiarę i wprowadza cię do akcji. A im większy i lepszy dźwięk, tym większe i lepsze doświadczenie. (Jeśli chcesz unowocześnić swój telewizor, nasz przewodnik "Top TVs of 2020" jest lekturą obowiązkową).

2. To, czego potrzebujesz:

Typowy system kina domowego obejmuje odbiornik kina domowego (z którego pochodzi zasilanie / do którego wszystko jest podłączone) oraz głośniki - w tym (ale na pewno nie tylko): głośnik centralny, prawe i lewe głośniki przednie, prawe i lewe głośniki tylne, głośniki efektów specjalnych (lub głośniki wysokościowe) do Dolby Atmos oraz subwoofer lub dwa.

3. Trzy różne rodzaje:

Rodzaj systemu kina domowego, który wybierzesz, będzie zależał od kilku czynników, ale oto dobra wiadomość: w każdej sytuacji znajdzie się rozwiązanie kina domowego. Te trzy typy obejmują:

  • Pakietowe systemy kina domowego (tzw. kino domowe w pudełku). Bardzo łatwe do skonfigurowania i wszystko pasuje.
  • System kina domowego składający się z oddzielnych elementów. Bardziej konfigurowalny pod względem dźwięku i estetyki wzornictwa.
  • Dedykowany, zaprojektowany i zainstalowany na zamówienie system kina domowego. Tam, gdzie wypatroszymy całe pomieszczenie i zaczniemy od nowa - nowe ściany, nowy sufit, wbudowane komponenty, luksusowe siedziska i oświetlenie kina domowego, kinowe akcenty w całym wnętrzu, itd. (To, co nazywamy "całą sesją zdjęciową".) Cenne, tak, ale bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać.

Ten artykuł obejmuje dwie pierwsze grupy. Wszystkich zainteresowanych trzecim - dedykowanym, specjalnie zaprojektowanym i zainstalowanym kinem domowym - prosimy o kontakt tutaj. Nasi projektanci i technicy kina domowego dostarczą opcje, referencje i zdjęcia nagradzanych, niestandardowych kina domowego zaprojektowanego i zbudowanego przez World Wide Stereo według dokładnych specyfikacji.

#1. Najmądrzejszy system kina domowego: Sonos 5.1 Zestaw Beam Surround Set z Asystentem Głosu

Dlaczego wygrała

Wygląda na to, że Sonos ma zamiar zamiatać teren. Początkowo uważany za pioniera wśród branżowych gigantów, obecnie Sonos robi dla kina domowego to, co robił dla muzyki wielopokojowej - a wyniki są imponujące.

Sonos Beam 5.1 Surround Set to wszystko, czego można oczekiwać od pierwszej na świecie bezprzewodowej firmy audio, według magazynu CEPro. Wysokie tony są krystalicznie czyste, niskie poprzez uderzenie subwooferem Sonos z autorytetem, a dialog poprzez centralny element systemu, Beam Sound Bar, jest zarówno wybitnie zrozumiały i spójny z przodu i na środku.

Co więcej, system jest inteligentny i wyposażony w imponujący zestaw funkcji. Jest całkowicie bezprzewodowy, z wyjątkiem kabla zasilającego i wyjścia HDMI. (Bye bye plątanina.) Aplikacja Sonos pozostaje najlepszą / najmądrzejszą aplikacją w branży. Apple Airplay 2 znajduje się w zestawie. Strumieniowo przesyła prawie wszystko za pośrednictwem ponad 50 serwisów muzycznych obsługiwanych przez Sonos. Dodaj Amazon Alexa i/lub Google Assistant sterowanie głosem, plus wygląd, który jest dyskretny, stylowy, i wykonane, aby wtopić się w - i masz doskonały wybór. Nie tylko dla naprawdę wciągającego dźwięku przestrzennego 5.1, ale także dla świetnie brzmiącej muzyki. Tak, jest to trochę drogie, ale naszym zdaniem warte każdego grosza. Uwaga: Sonos jest jak klocki LEGO (o których wszystko pisaliśmy w naszym Przewodniku Kupowania Sonosów tutaj).

2. Najlepszy bezprzewodowy system kina domowego: Bose Soundbar 700 z modułem basowym 700 i bezprzewodowymi głośnikami przestrzennymi

Dlaczego to wygrał

W naszym artykule "Best Sound Bars of 2020", Bose Soundbar 700 wygrał best of-show dla dźwięku przestrzennego. Teraz tutaj, jako główny element systemu kina domowego Bose Smart Wireless 5.1, firma Bose robi to ponownie. Bose SB700 wygrał, ponieważ włączyliśmy go i został szybko zdmuchnięty przez pole dźwiękowe, które A) wydawało się znacznie szersze niż jakikolwiek inny testowany przez nas system 5.1, B) sprawiało, że dialogi - nawet miękkie czy szeptane - były krystalicznie czyste, a C) było równie skuteczne niezależnie od tego, gdzie siedzieliśmy.

Każdy komponent w tym systemie jest częścią nowej rodziny inteligentnych bezprzewodowych głośników firmy Bose. Zacznij od tego systemu 5.1-kanałowego, a następnie umieść głośnik domowy Bose 500 w kuchni i mniejszy Soundbar 500 w sypialni, aby mieć możliwość odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach w całym domu. A dzięki wbudowanemu głośnikowi Amazon Alexa można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych.

3. Najlepszy system dźwięku przestrzennego dla małych pokoi: SVS Prime Satellite 5.1 Pakiet

Dlaczego wygrała

W ciągu ostatnich dwóch dekad SVS stał się jedną z najbardziej szanowanych marek w branży. Początkowo znana z wibracji mostka / wstrząsania pomieszczeniami / nagradzanych subwooferów, dziś nowe systemy SVS mogą konkurować z każdym - a pakiet kina domowego SVS Prime Satellite 5.1 jest tego doskonałym przykładem. Jego niewielkie rozmiary i łatwość zmieszczenia w mniejszym pomieszczeniu, ale podkręcenie go i wysunięcie: Twoje małe pomieszczenie staje się Hollywood Bowl.

Każdy głośnik SVS Prime Satellite ma wielkość bochenka chleba i zawiera 4,5-calowy głośnik średniotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy. Mały, tak, ale uderzają jak Roberto Duran. 12-calowy przetwornik w legendarnym już, 300-watowym subwooferze SVS-1000, z drugiej strony, będzie trzymał się swojego miejsca. Jest też mały i zgrabnie wpada w każdy zakręt. System jest przewodowy w przeciwieństwie do bezprzewodowego, ale za tę cenę pakiet SVS Prime Satellite 5.1 może być po prostu największym "małym" systemem 5.1 na rynku. (Chcesz coś nieco większego? Sprawdźcie linię głośników SVS serii "Ultra". My też je nosimy.)

Kolejna duża zaleta SVS: gra. Wielu naszych klientów trzyma swoje systemy do gier w małych zagłębieniach i zapasowych sypialniach. A jeśli naprawdę chcesz postawić się w samym środku bitwy na Gears of War lub Call of Duty, bezsensowne słuchawki - i nie chcesz wydawać na to fortuny - pakiet SVS Prime Satellite 5.1 jest dla Ciebie. SVS skały.