Najnowsza historia biznesowych rozwiązań muzycznych i łączności audio może być podsumowana w prosty sposób:

Po pierwsze, było Wifi i było dobrze - z doskonałym dźwiękiem, silnymi, rozszerzalnymi sygnałami i możliwością połączenia wielu głośników w jednej sieci - wszystko to bez żadnych przewodów w zasięgu wzroku.

Następnie pojawiła się łączność Bluetooth i również była dobra, zapewniając niedrogie, elastyczne rozwiązanie z wieloma opcjami odtwarzania z telefonów, tabletów, komputerów i innych urządzeń.

Teraz użytkownicy mieli do wyboru - co może być mylące. I to nie było takie dobre.

Dziś jesteśmy tu po to, aby pomóc w uporządkowaniu zalet i wad zarówno opcji łączności Bluetooth, jak i Wifi, tak abyś mógł podjąć najmądrzejszą decyzję o odtwarzaniu muzyki z systemu dźwiękowego w swojej lokalizacji handlowej lub biurze.

Wybór Wifi do odtwarzania muzyki w Twojej firmie

Kiedy Wifi po raz pierwszy pojawiła się na scenie, większość ludzi nie mogła uwierzyć w to, co widziała - wszystkie ich sieci, komputery i inne kluczowe urządzenia techniczne mogły być teraz połączone bez kabli biegnących wszędzie i wszędzie. Dla wielu firm, zwłaszcza tych, które chciały wypełnić muzyką większą przestrzeń fizyczną, najlepszym wyborem była sieć bezprzewodowa.

Weź pod uwagę plusy i minusy używania Wifi do odtwarzania muzyki w sklepie/biurze:

Zalety:

 • Możliwość podłączenia wielu głośników w jednej sieci - wszystko bez żadnych przewodów w zasięgu wzroku.
 • Możliwość zwiększenia zasięgu głośników poprzez rozszerzenie sieci
 • Zapewnia pełniejsze, bogatsze i bardziej zsynchronizowane wrażenia dźwiękowe
 • Pozwala użytkownikom korzystać z wysokiej jakości opcji sprzętu SONOS w Cloud Cover Music.

Wady:

 • Rozwiązanie droższe niż Bluetooth
 • Kontrolery własnościowe mogą nie być kompatybilne z wszystkimi usługami
 • Ustawienia kompresji Wifi muszą być dostosowane do pracy z usługami Cloud Cover Music.

Wybór technologii Bluetooth do połączenia muzyki z głośnikami

Popularność formatu Bluetooth stała się szybka. Pewnego dnia ludzie mówili o tym nowym standardzie łączności bezprzewodowej, a następnego, jak się wydaje, był on częścią naszego codziennego życia, zapewniając płynne, uniwersalne połączenie pomiędzy szeroką gamą urządzeń, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.

Ale czy Bluetooth jest najlepszym rozwiązaniem do odtwarzania muzyki w środowisku biznesowym? Weź pod uwagę plusy i minusy technologii Bluetooth:

Zalety:

 • Niedrogi w realizacji
 • Przenośność zapewnia dodatkową wygodę
 • Solidne rozwiązanie dla małych sklepów, sezonowe potrzeby

Wady:

 • Pozwala na emisję dźwięku tylko do jednego głośnika (chyba że używa się nadajnika dla wielu głośników).
 • Standard branżowy 30-metrowy zasięg może być ograniczony na większych przestrzeniach.
 • Nie wszystkie klasy Bluetooth działają z tymi samymi formatami kompresji.

Podsumowując, wybór Wifi lub Bluetooth do podłączenia muzyki do głośników lub systemów nagłośnieniowych zapewnia wiele korzyści, ale może być również kosztowny.

Wifi jest droższe, ale zapewnia bogatszy dźwięk i szerszy, rozszerzalny zakres usług. I odwrotnie, możliwość korzystania z technologii Bluetooth w istniejących urządzeniach oznacza niższe koszty rozruchu, ale odbywa się to kosztem jakości i zasięgu dźwięku - który jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych sieci bezprzewodowych.

Praca z ekspertami, by dokonać właściwego wyboru

W Cloud Cover Music tworzymy niezapomniane wrażenia muzyczne dla Twojej firmy, które są kompatybilne zarówno z formatami WiFI, jak i Bluetooth. Możesz używać własnego smartfonu, tabletu lub komputera PC, aby połączyć się z muzyką i sterować nią przez Bluetooth, lub korzystać z Wifi, aby korzystać z naszego autorskiego systemu opartego na systemie SONOS, który zapewnia bezprecedensową kontrolę i jakość dźwięku.

Kiedy pracujesz z CCM, jesteśmy tu przez całą dobę, aby pomóc Ci wybrać format, który jest najlepszy dla Twojej firmy. Aby przekonać się, który format najlepiej odpowiada twoim potrzebom, odwiedź naszą stronę internetową już dziś i skorzystaj z naszej 14-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.