Spośród niekończących się fal pasków dźwiękowych, które recenzowaliśmy, Yamaha YAS-209 jest najlepsza. Dlaczego? Ponieważ jest dobrze zaokrąglony, z doskonałym dźwiękiem, zróżnicowanym zestawem funkcji (w tym Amazon Alexa) i ceną, która nie zmusi Cię do sprzedaży nerki na czarnym rynku - co czyni go idealnym towarzyszem dla nieudolnego, niedrogiego telewizora 4K.

Nie znaczy to jednak, że jest to jedyny soundbar, który jest wart twojej ciężko zarobionej gotówki. W zasadzie to daleko od niego. Przygotowaliśmy tę listę z wieloma innymi rekomendacjami, które możesz sprawdzić, oddzielając je od siebie obszarami, w których najlepiej się sprawdzają, więc będziesz miał wiele opcji, aby znaleźć odpowiedni soundbar do swojej konfiguracji i preferowanych mediów.

Najlepszy soundbar: Yamaha YAS-209

Dlaczego powinieneś go kupić? YAS-209 oferuje doskonałą jakość dźwięku i mnóstwo funkcji za niewiarygodnie niską cenę.

Dla kogo to jest? Dla tych, którzy chcą mieć najlepszy dźwięk i różnorodne funkcje, w tym pomoc głosową, za bardzo rozsądną cenę.

Dlaczego wybraliśmy Yamaha YAS-209:

Ciężko jest pokonać bar tak wszechstronny i bogaty w funkcje jak Yamaha YAS-207 - jest to naprawdę kompletny pakiet. Ale Yamaha dodała kilka imponujących ulepszeń do swojego najnowszego modelu, 209, w tym Amazon Alexa wbudowany. Te ulepszenia, wraz z wszystkimi innymi funkcjami, które uwielbiamy w Yamaha wiodącym pod względem wartości soundbarze, czynią go idealnym uzupełnieniem niedrogiego telewizora 4K. W rzeczywistości, jedną z jedynych funkcji, których nie ma ten pasek, a których byśmy sobie tego życzyli, jest funkcja Dolby Vision HDR pass-through dla dodatkowego wejścia HDMI. Obsługuje on tylko HDR10, ale przy tej cenie nie jest to niespodziewane.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, YAS-209 jest taki sam jak 207: Niezwykle imponujący jak na pieniądze. Bar może pochwalić się czystą górą i głębokim, growlingiem basu, z ciepłą średnicą do startu. Posiada również dwa dedykowane tryby wirtualnego dźwięku przestrzennego, które emulują wyższe, szersze przestrzenne obrazy dźwiękowe. Oznacza to większe, bardziej wszechstronne wrażenia dźwiękowe surround z prostej konfiguracji soundbara.

Rzuć film akcji, a efekty dźwiękowe wypełnią Twój salon, lub wykorzystaj tryb Clear Voice do wolniejszych, bardziej wymagających dialogów scen - nie ma to znaczenia, ponieważ ten soundbar zapewni solidną wydajność bez względu na to, co wyślesz. Pasek obsługuje zarówno Dolby Digital, jak i DTS Virtual:X (choć ten ostatni ma tendencję do dodawania lodowatego dotyku do dźwięku). Może on również pełnić funkcję głośnika Bluetooth do przesyłania strumieniowego muzyki ze smartfonu lub uzyskać jeszcze lepszy dźwięk przez Wi-Fi dzięki takim funkcjom jak Spotify Connect.

Duży profil dźwięku YAS-209 pochodzi z zaskakująco kompaktowych komponentów, a sam soundbar z łatwością znika na konsoli TV. W rzeczywistości większość ludzi prawdopodobnie nie zauważy soundbara w ogóle. Dołączony subwoofer bezprzewodowy jest równie lekki, dzięki czemu można go schować za ekranem. Yamaha YAS-209 jest doskonałym uaktualnieniem, oferującym więcej funkcji w stylowym urządzeniu, które zapewni poręczny i przystojny akcent w Twojej konfiguracji.

Najlepszy soundbar dla Dolby Atmos: Vizio SB36514-G6 5.1.4-kanałowy soundbar

Dlaczego miałbyś to kupować? Uzyskasz szczegółowy i mocny dźwięk przestrzenny Dolby Atmos po niesamowitej cenie.

Dla kogo to jest? Dla tych, którzy chcą doznać dreszczyku emocji prawdziwego Dolby Atmos bez przebudowy salonu - lub opróżniania konta bankowego.

Dlaczego wybraliśmy soundbar Vizio SB36514-G6

Samsung od dawna rządzi w naszej kategorii na najlepszy soundbar Dolby Atmos, i chociaż najnowszy Q90R tej marki jest nadal mistrzem wydajności, to jednak włada też całą masą monet. Za cenę, która nie przekracza 1000 dolarów, 36-cio calowy soundbar Vizio jest paskiem, który można kupić dla większości użytkowników szukających dźwięku Dolby Atmos, czy to do gier, filmów, czy programów telewizyjnych.

SB36514-F6 (musisz pokochać te numery modeli) wiruje pełnym, 5,1,4-kanałowym dźwiękiem Dolby Atmos z imponującymi poleceniami, co czyni go doskonałym sposobem na uaktualnienie dźwięku do najnowszego formatu w budżecie. Innym wspaniałym powodem, aby uzyskać ten bar jest to, że pozwala w pełni zanurzyć się w półkulistym dźwięku tworzonym przez kanały wysokości Dolby Atmos bez zajmowania tony miejsca w salonie. Smukły i zwięzły we wszystkich czterech komponentach (bar, subwoofer i głośniki satelitarne), 36-calowy bar Vizio jest jednym z najsmuklejszych jakie można kupić.

Oprócz Atmosu, SB36514-G6 oferuje także wiele innych funkcji, w tym strumieniowe przesyłanie muzyki przez Wi-Fi za pośrednictwem systemu SmartCast Vizio, a nawet połączenie z innymi głośnikami Google w wielu pomieszczeniach. Oczywiście oferuje także strumieniowe przesyłanie muzyki przez Bluetooth, dzięki czemu można odtwarzać utwory na wiele sposobów. Jedną z rzeczy, której ten pasek nie oferuje, jest dekodowanie DTS:X, oferujące tylko DTS Digital Surround i DTS-HD. Jednak obecnie widzimy o wiele mniej miksów DTS:X (jak w przypadku prawie żadnego z nich) i doskonale sprawdza się w wirtualizacji DTS:X. Co więcej, system przechodzi zarówno przez Dolby Vision, jak i HDR10 z wejścia HDMI 2.0a, pozwalając na bezpośrednie podłączenie pożądanego urządzenia strumieniowego lub odtwarzacza Blu-ray w celu uzyskania pełnej wydajności HDR.

Dzięki ręcznej kalibracji i przewodom łączącym głośniki satelitarne z subwoodziałem, konfiguracja jest nieco bardziej pracochłonna niż w przypadku droższych pasków z bezprzewodowymi satelitami. Ale dzięki bezprzewodowemu subwooferowi masz jeszcze dużo swobody, jeśli chodzi o podłączanie (nie musisz też znajdować gniazda zasilania dla satelitów). Jeśli szukasz wszystkich Atmosfonów bez wydawania wszystkich pieniędzy, to właśnie ten soundbar jest dla Ciebie.